Hamilelikte bebeğin aşağıda olması belirtileri, Bebeğinizin düşmesi, vücudunuzun doğum için hazırlandığının ilk işaretlerinden biridir.

Kaderinizdeki olay gerçekleştiğinde, nazik arkadaşlar, aile ve yabancılar muhtemelen yumruğunuzun düşük göründüğü hakkında yorum yapacaklardır. “Eyvah! Bebek düşmüş gibi görünüyor” diyecekler.

Ama bebek düşürme tam olarak ne anlama geliyor? Ve ne zaman olacağını tahmin etmenin bir yolu var mı?

Hamilelikte bebeğin aşağıda olması belirtileri ve İşaretleri

Ne yazık ki, bebeğinizin ne zaman düşeceğini tahmin etmenin gerçekten net bir yolu yok. Çünkü her kadın için bu durum farklıdır. Bazen bebekler doğumun en başlangıcına kadar aşağı inmezler.

Genel olarak, ilk hamileliklerindeki kadınlar, doğumdan yaklaşık iki hafta önce bebeklerinin düştüğünü fark edeceklerdir. Daha önce bebek sahibi olan kadınlar için tahminde bulunmak imkansızdır.

Ama genel olarak, eğer bebeğiniz doğumdan önce düşerse, bunu kesinlikle anlayabileceksiniz. İşte fark edebileceğiniz beş işaret.

Öncelikle Daha rahat nefes alabilirsiniz

Bir bebek düştüğünde, fiziksel olarak pelvisinize düşer. Bu, diyaframınız üzerinde biraz daha az baskı olduğu anlamına gelir, böylece daha kolay nefes alabileceğinizi fark edebilirsiniz.

Normalden Çok daha fazla Baskı

Hamilelikte bebeğin aşağıda olması durumu veya Bebeğiniz düştüğünde, pelvisinizde çok fazla baskı olduğunu fark edebilirsiniz.

Bu, uyum sağlarken önemli bir hamilelik “waddle” geliştirdiğiniz bir zaman olabilir. Bu muhtemelen bacaklarınızın arasında bovling topu gibi bir şeyle etrafta dolaşmakla aynı duygudur. 2 yaşındaki oğlum bir keresinde bana “Anne, neden penguen gibi yürüyorsun?” diye sorduğunda çok güzel demişti.

Hamilelikte Artan deşarj mı Fark Ettiniz

Bebeğiniz düştüğünde, başı fiziksel olarak serviksinize daha fazla baskı yapacaktır. Bu, serviksin incelmesine ve doğumun başlaması için genişlemesine yardımcı olacaktır. Serviks tıkacından kurtularak incelecektir mukus , servikal açıklığı bloke etmeye yarayan .

arttığını fark edebilirsiniz akıntının Gebeliğin son haftalarında, gerçek mukus gibi parçalar halinde çıkan . Veya, sadece daha kalın bir deşarj akışı olabilir. Hey, kimse hamileliğin her zaman güzel olduğunu söylemedi, değil mi?

Tuvalete sık sık Çıkma

Bebeğin başı mesanenizin altında ve bebeğiniz haftada bir kilo mu büyüyor? Bu denklem, yaklaşık her 10 saniyede bir banyo gezilerine eşittir. Hamileliğin sonuna hoş geldiniz.

Pelvik Ağrısı

Bebeğinizin düşmesinin garip bir belirtisi, pelvik bölgenizdeki ağrının “çınlaması”dır. Bunlar, bebeğin kafasının pelvisinizdeki birçok bağa baskı yapması sonucu oluşur. Belirli bir yöne hareket ettiğinizde bunların olduğunu fark edebilirsiniz. Ya da ağrı sanki bir anda ortaya çıkabilir. Bu, bebek yeni pozisyonuna alışırken olur.

Unutmayın, pelvisinizdeki küçük sancılar bebeğinizin düşmesinin bir işareti olabilir. Ancak düzenli, sürekli yaşıyorsanız ağrı , doktorunuza görünün. Aynı şey gibi başka semptomlarınız varsa ateş , kanama veya sıvı da geçerlidir kaybı .

Son olarak

Bebeğinizin ne zaman düşeceğini tahmin etmek zordur çünkü her kadında, her hamilelikte farklıdır. Üçüncü üç aylık dönemde neler bekleyebileceğiniz konusunda doktorunuzla konuşmanız en güvenilir tercih olur.

hamilelikte bebeğin aşağıda olması belirtileri ile ilgili makalemizde umarım aklınızdaki sorulara cevap verebilmişizdir, daha fazlası için saglikmedya.net adresimizden günlük bilinmesi gereken sağlık konuları hakkında bilgi edinebilirsiniz.