Cinsel ilişkiden sonra kasık ağrısı hamilelik belirtisi mi, Dokuz ay boyunca adet görmeyi bıraktığınızda krampların biteceğini gerçekten düşündünüz mü? Hamileliğe ve onunla birlikte gelen tüm küçük ağrı ve sızılara – ve evet, bacaklarınızdaki, sırtınızdaki ve karın bölgesindeki krampları kast ediyoruz.

Kasık ağrısı hamilelik sırasında yaygındır ve hamilelik ilerledikçe genellikle daha yoğun hale gelir. Bağ ağrısı ve vajinal sorunlar, hamilelik sırasında kasık ağrısının yaygın nedenleridir.

Orgazm veya ilişki sonrası kramplar normal mi?

Evet ve çoğu durumda kurs için eşit. Bazen ilişki sonrası karın ve kasık kramplar bölgenizdeki da lekelenme veya biraz fazla kan akışı ile birlikte gelir.

Bu semptomların hiçbiri uzaktan utanç verici olmamalı ve genellikle endişelenmek ya da ilişkiten vazgeçmek için bir neden değildir, ancak güvence için onları uygulayıcınız tarafından uygulamak her zaman iyi bir fikirdir.

Cinsel İlişki sonrası kramp neden olur?

Cinsel ilişkiden sonra kasık ağrısının birkaç olası nedeni olabilir.

  • Normal, düşük riskli bir hamilelikte orgazm sırasında veya sonrasında kasılmalar gibi hissedilebilen kramp veya ağrılı sancılar, karın bölgenize artan kan akışının yanı sıra serviksinizi daha hassas hale getiren doğal değişikliklerden kaynaklanır.
  • Gebe kalma etrafındaki adet benzeri kramplar kaynaklanabilir implantasyondan .
  • Nadiren, ilişki sonrası kramplar aslında doğum kasılmaları olabilir – özellikle sizi ikiye katlayacak kadar acı veriyorsa veya durmayan kan akışı eşlik ediyorsa. Bu, erken doğum, düşük veya dış gebelik gibi daha ciddi bir şeyin işareti olabilir. Uygulayıcınızı hemen arayın.

Ayrıca, preeklampsiyi ekarte etmek için seks sonrası kramplarınız şiddetli baş dönmesi veya baş ağrısı gibi semptomlarla gelirse doktorunuzla konuşmak isteyeceksiniz.

Cinsel İlişki sonrası kramp ve kasılmalar için ne yapmalıyım?

Orgazmdan sonra vücudunuz rahminize bir kan akışı gönderir ve bu da kasıklarınızda rahatsız edici kramplara neden olabilir. Kendinizi onlardan güç almaya zorlamayın.

Bunun yerine, rahatsızlık geçene kadar kendinize biraz Ar-Ge ile iyileşme şansı verin. Bazı kadınlar ayrıca ılık bir banyo veya şekerlemeden sonra daha çabuk rahatlama hissederler.

Kramplar ve kasılmalar azalmak yerine artmaya ve kötüleşmeye devam ederse, belirtilerinizin ciddi bir şeyin işareti olmadığından emin olmak için hemen doktorunuza danışın.

İlişki sonrası kramp ve kasılmaları önlemek için yapabileceğim bir şey var mı?

Cinsel ilişkiden sonra kasık ağrısı hamilelik belirtisi Orgazm, katlanılamayacak kadar çok kramp ve kasılmalara neden oluyorsa, ana olayı atlayın.

Doruk noktası olmadan ön sevişmenin aynı derecede eğlenceli olduğunu görebilirsiniz, özellikle de daha sonra sizi kurtarma modunda bırakmıyorsa.

Erken veya geç gebelikte ilişki sonrası kramp veya kasılmalar daha mı sık görülür?

Cinsel ilişkiden sonra kasık ağrısı Hamilelik sırasında herhangi bir zamanda ilişkiten sonra kramp ve kasılmalar olabilir, ancak rahminiz ikinci ve üçüncü trimesterlerde genişledikçe daha da rahatsız hissetmeye eğilimlidirler.

Hamileliğinizin başlarında, cinsel ilişkiden sonra hafif kramplar, döllenmiş yumurtanın rahminizin duvarına tutunması olan implantasyonla ilişkilendirilebilir.

Vajinal kanama ve baş dönmesi ile birlikte şiddetli tek taraflı kramp ektopik gebeliğin bir göstergesi olabilir.

Ağır kanamalı kramplar, sırt ağrısı ve bebeğin aşağı bastırdığını hisseden pelvik basınç, hamileliğin ilk yarısında potansiyel olarak bir düşük belirtisi olabilir.

İkinci ve üçüncü trimesterlerde, rahminiz şiştiğinden ve karnınızdaki kemiklere, kaslara ve bağlara baskı uyguladığından ilişki sonrası kramplar daha rahatsız edici olabilir.

olarak bilinen bir semptom olan alt karın ağrısı ile kramp Yuvarlak bağ ağrısı , 14. haftada başlayabilir ve hamileliğiniz ilerledikçe daha şiddetli hale gelebilir. Vücudunuzun üçüncü trimesterde doğuma hazırlanma şekli olan Braxton Hicks kasılmaları, ilişki sonrası krampları iki katına çıkarabilir.

Her zaman olduğu gibi, kramplarınızın daha rahatsız edici semptomlarla ortaya çıkıp çıkmadığını doktorunuza bildirdiğinizden emin olun, ancak henüz ilişkiten vazgeçmeyin. Fiziksel olarak orgazm olmasanız bile, sarılma ve romantizm her zamankinden daha önemli.

Cinsel İlişki sonrası kramp veya kasılmalar doğumu tetikleyebilir mi?

Doğum yaklaştıkça, krampların ve kasılmaların daha da güçleneceği gerçeğinden kaçış yoktur. Rahminiz maksimuma kadar gerilmiş, kemikleriniz ve bağlarınız bebeğin doğumuna yer açmak için yer değiştiriyor ve muhtemelen bedeniniz ve zihniniz büyük olay için hazırlanıyor.

Hala ilişkiten hoşlanıyorsanız, beşlik çakın ve devam edin – doktorunuzun izniyle. Orgazmın aslında doğumu tetiklemesi pek olası değildir, ancak kasık bölgenizde rahatsızlığa neden olan pek çok fiziksel değişiklikle, biraz geri çevirmeyi tercih edebilirsiniz.

ilişki ve orgazmdan sonraki krampların ve hafif kasılmaların genellikle endişelenecek bir şey olmadığını ve ilişkiyapmayı bırakmak için bir neden olmadığını unutmayın.

Ancak, zihninizi rahatlatmak için, sizin ve bebeğinizin her şeyin yolunda olduğuna dair ihtiyacınız olan güvenceyi almak için doktorunuzla bu konuda konuşun.

İlişki sonrası kramp hakkında ne zaman doktoru aramalıyım?

Daha önce ilişkiten sonra kramp yaşamamış olsanız bile, ilişki sonrası kramplar hamileliğin her aşamasında oldukça normaldir.

Ancak bazen bir şeylerin yanlış olduğunu gösterebilirler. Bu diğer semptomlardan herhangi biriyle birlikte kramp yaşarsanız hemen doktorunuzu arayın:

  • Ateş veya titreme
  • Ağır lekelenme veya kanama, özellikle azalmayan kanama
  • Ağrılı baş ağrıları
  • Vizyon değişiklikleri
  • İdrar yaparken ağrı veya yanma
  • Baygınlık veya baş dönmesi hissetmek
  • Bir saat içinde dörtten fazla kasılma ve sizi ikiye katlayacak kadar ağrılı kramplar